12% İNDİRİMLİ

  • Tarçın - Toz 250 Gr

Tarçın - Toz 250 Gr GD-4011028

 Siparişiniz 24 Saat İçinde Kargoya Verilir. 250 TL ve Üzeri ÜCRETSİZ KARGO!
  • 50,00TL
  • 43,85TL
  • Net Kazancınız: 6,15TL (12%)
  517 kez incelendi     0 Favori
0

0 yorum
Yorum Yap
Siparişleriniz AYNI GÜN KARGO'ya verilir.Saat 16:00'a kadar olan siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoda olacaktır.

Siparişlerinizi hesabım siparişlerim kısmından takip edebilirsiniz. Üyelik hesabınız yok ise sipariş takip linkinden Sipariş numaranız yada email adresiniz ile takip yapabilirsiniz.

Natural Tarçın (Toz) Yerli 250 Gr

Güzel koku ve aroması ile tarçın sadece sofralarımızın değil, doğru kullanımda sağlığımıza yararlı etkileri var.

Tarçının içerdiği bileşiklerin, vücuttaki iltihaplanma belirtilerini azaltabileceği düşünülmektedir. Vücuttaki iltihaplanma, kalp hastalıkları da dahil olmak üzere pek çok kronik hastalığa neden olabilir. Bu nedenle, düzenli tarçın çayı tüketimi son derece faydalı olabilir.

Tarçın baharatı esasen ağacının kurutulmuş kabuklarıdır. “Cinnamomum” cinsinden birkaç ağaç türünün iç kabuklarından elde edilen bir baharattır. Ağacının gövde ve dal kabuklarının dış kısmı sıyrıldıktan sonra kalan iç kabuğun kurutup öğütülmesiyle elde edilir. Ayrıca kabuklarının iç içe konularak rulo gibi kıvrılmasıyla da çubuk formu elde edilir. Kokusu kuvvetli, kesin ve uzun süreli, tadı tatlımsı ve yakıcıdır. Bu baharat ağırlıklı olarak çok çeşitli mutfaklarda, tatlı ve tuzlu yemeklerde, kahvaltılık gevreklerde, atıştırmalık ürünlerde, çay ve geleneksel yiyeceklerde aromatik bir çeşni ve lezzet verici katkı maddesi olarak kullanılmaktadır.

Antik çağlardan bu yana bilinen bu baharat,  antik milletler arasında o kadar büyük bir ilgiye layık görüldü ki, krallara ve tanrılara bile uygun bir armağan olarak kabul edildi. Apollon tapınağında Seylan cinsinin kalıntıları olduğu arkeolojik kazılarda kaydedilmiştir.

Tarçın Besin Değerleri ve Bileşimi:

1 çay kaşığı öğütülmüş 1.7 gr gelir.
İçinde; 6 calori, 78 mg protein, 37 mg yağ, 27.2 mg kalsiyum, 1357 mg karbonhidrat, 0.8 mg fosfor, 2.4 meg thiamine, 3.6 meg ribofilavin ve 4 units Vitamin A bulundurur. Sabit yağ, tanin aldehidi, tarin, nişasta, müsilaj, kalsiyum oksalat içerir


Güvenli Alışveriş
Gelinler Dağı © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.