Ödeme ve Teslimat

Ödeme ve Teslimat

Teslimat

GELİNLER DAĞI’na vermiş olduğunuz siparişler; 2-3 ilçelere 3-4 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Cumartesi - Pazar günleri vermiş olduğunuz siparişler Pazartesi günü işleme alınmaktadır. Elimizde olmayan sebeplerden dolayı zamanında teslim edilemeyecek ürünler tarafınıza bildirilecek, dilediğiniz takdirde ürün veya siparişinizin tamamı iptal edilecektir. Saat 12:00’den sonra vermiş olduğunuz siparişler, bir sonraki iş günü işleme alınmaktadır.

Siparişinizde donuk veya +4 c ürün bulunması ve teslimatın Cumartesi gününe denk gelmesi durumunda, siparişiniz Pazartesi günü kargoya gönderilir. Ancak, teslimatınız Cumartesi gününe denk geliyorsa-talep etmeniz durumunda-kargonuz şube teslimi olarak gönderilebilir. Bunun için müşteri hizmetlerimizi arayarak ya da mail ile talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Böyle bir durumda, kargonuzu saat 13:00'e kadar şubeden almanız gerekmektedir. Kargo şirketleri Cumartesi günleri saat 13:00’e kadar hizmet vermektedir. 

Kargo şirketleri mesai günleri saat 09:00 - 18:00 arası, Cumartesi günleri 09:00 - 15:00 arası dağıtım yapmaktadırlar. Siparişleriniz, kargo şubesinin dağıtım programı dahilinde bu zaman zarfında teslim edilir. Teslimat, talep etmiş olduğunuz özel bir saatte yapılamaz. Bu, ancak kargo şubesinin dağıtım programına uyması halinde mümkün olabilir. Bu gibi durumlarda sorun yaşamamak için kargonuzun şube teslimi olarak gönderilmesini talep ediniz, aksi halde istediğiniz saatte teslim edilemeyebilir. Adresinizde bulunamadığınız, kargo şirketi teslimatınızı yapamadığınız durumlarda kargo şirketleri ikinci kez adresinize gelerek teslimat yapmaz. Böyle bir durumda kargonuzu dağıtımınızı yapan kargo şirketi şubesinden almak durumunda kalabilirsiniz.

Siparişleriniz tercihinize göre Aras,Yurtiçi ya da MNG ile teslim edilecektir. Ne kadar kargo ücreti ödeyeceğinizi, alışverişinizi tamamladıktan sonraki adımda, ödeme yapmadan önce görebilirsiniz. Kargo ücreti, alışverişinizin hacmine veya ağırlığına göre otomatik olarak hesaplanmaktadır.

Siparişinizin anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının dışında başka bir kargo firması ile gönderilmesini istediğinizde, kargonuz"Ücret Alıcı"olarak gönderilecektir. Böyle bir durumda firmamız, teslimattaki gecikmeler veya kargo ücretinden dolayı yaşanacak problemlerden sorumlu tutulamaz.

Gelinler Dağı sadece ödeme işlemi tamamlanmış siparişleri göndermektedir, kapıda ödeme sistemi yoktur. Ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya banka havalesi ile yapabilirsiniz. 

 

Hasarlı Ürünlerin İadesi - Değişimi


Teslim aldığınız kargonuzdan herhangi bir ürünün hasarlı çıkması durumunda ürünün resmini çekerek info@gelinlerdagi.com mail adresine gönderiniz. Gerekli inceleme yapıldıktan sonra iade işlemi yapılacaktır.

Sipariş Durumu Açıklamaları

Onay Bekliyor: Siparişiniz başarıyla tamamlanmıştır. Siparişiniz Havale/Eft ödeme kontrolü yapıldıktan sonra onaylanacaktır.

Sipariş Onaylandı: Siparişinizin ödeme işlemi kontrol edilmiş ve onaylanmıştır. Siparişiniz hazırlık aşamasındadır.

Siparişiniz Kargoya Gönderildi: Siparişiniz hazırlanmış ve kargoya teslim edilmiştir. Kargo gönderi bilgileri saat 20:00'den sonra sisteme girildiği için "kargoya teslim edildi" durumuna getirilememiştir.

Kargoya Teslim Edildi: Siparişiniz kargoya teslim edilmiş ve kargo gönderi bilgileri sisteme girilmiştir. Web sitemize üye girişi yaptıktan sonra sipariş formunuzda kargo gönderi bilgilerini görebilirsiniz. Kargo gönderi bilgileri sistemde kayıtlı mail adresinize otomatik olarak gönderilmektedir.

Gelinler Dağı'dan Teslim Alınacak Siparişler

Dilediğiniz takdirde siparişlerinizi Gelinler Dağı'ndan teslim alabilirsiniz. Gelinler Dağı'ndan teslim alacağınız siparişlerinizde kargo ücreti alınmaz. Alışverişinizi tamamladığınızda karşınıza gelen kargo seçeneklerinde "Siparişimi Gelinler Dağı'ndan Teslim Alacağım" seçeneğini işaretlemelisiniz.

Gelinler Dağı, stoklu çalışan bir firmadır fakat perakende satış mağazamız yoktur! Dolayısıyla, web sitemiz üzerinden sipariş oluşturmadan şirketimize gelerek alışveriş yapmanız mümkün değildir. Tüm siparişler belli bir düzen içerisinde hazırlanmaktadır. Bu tür talepler çalışma düzenimizi bozmaktadır, kabul edemiyoruz.

Gelinler Dağı'ndan teslim alacağınız siparişlerinizin ödemesini şirketimizde yapabilirsiniz. Nakit, Banka Havalesi veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Teslimattan Kaynaklanan Problemler

Gelinler Dağı, sipariş ettiğiniz ürünleri kargo firmaları aracılığıyla teslim etmektedir. Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri -ezik, ıslak, darbe almış, yırtılmış vs- kargo elemanıyla birlikte açıp, ürünlerin hasar görüp görmediğini kontrol ediniz. Ürünler hasar gördüğü takdirde teslim alıp, durumu kargo elemanlarına bir tutanakla tespit ettirtiniz. Tutanağın bir kopyasını Gelinler Dağı’na ileterek ürünlerin eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmesini veya para iadesi talep ediniz.

Kolinin dışında herhangi bir hasar görülmediği fakat içindeki ürünlerin hasarlı olduğu durumlarda; hasarlı ürünün koli içindeki resmini çekerek info@gelinlerdagi.com adresine mail ile gönderiniz ve 850 811 00 34 numaralı telefonu arayarak hasar bildiriminde bulununuz.

Kolinizi açarken kesici aletlerin koli içindeki ürünlerin ambalajlarına zarar verebileceğini göz önünde bulundurarak ambalajı dikkatlice açınız.

İade Şartları

Gelinler Dağı’dan satın almış olduğunuz herhangi bir ürünü 7 gün içerisinde, faturası ile birlikte (2 nüsha) gerekçe göstermeden iade edebilirsiniz. İade işlemlerinde, kargo gönderi ve iade bedeli sipariş tutarınızdan düşülerek para iadesi -ödeme şeklinize göre- kredi kartınıza ya da banka hesabınıza yapılır. Ücretsiz kargo hakkından faydalanılarak satın alınan ürünün iadesi durumunda ücretsiz kargo gönderimi geçersiz olur ve kargo gönderi bedeli sipariş tutarından düşülerek iade işlemi yapılır. İade, orijinal ambalajı ile yapılmalıdır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, yırtılma, tahrip, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği şekilde iade edilmemesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. İade edilen ürünlerin gönderi bedeli müşteriye aittir.

 

Donuk veya+ 4 c ürünlerde iade veya değişim kabul edilmez.

 

Donuk Ürün Teslimatı

Donuk ürünlerde iade veya değişim kabul edilmez. Siparişiniz kargoya verildikten sonra size gönderilen bilgi mailindeki kargo takip numarası ile kargonuzu takip etmenizi, teslimatta bir problem olduğu takdirde firmamızı mesai saatlerinde bilgilendirmenizi rica ederiz. Kargodaki gecikmelerden veya adresinizde bulunamadığınız durumlarda teslimatın yapılamamasından dolayı Gelinler Dağı sorumlu tutulamaz.

DONUK ÜRÜN TESLİMATI

Donuk ürünler genelde strafor içerisinde gönderilir ve kargoda çözülme olabilir. Ürünlerinizin donuk olarak teslim edilmesini istiyorsanız kuru buz satın alabilirsiniz. Donuk ürünler ısı korunaklı strafor buz aküsü ile gönderildiği takdirde 36-48 saat çözülmez. Donuk ürünler teslimat süresi (kargo ile) 24 saati geçen il ve ilçelere buz aküsü olmadan gönderilemez.

 


Güvenli Alışveriş
Gelinler Dağı © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır.